Spar 120 kr.* på din ordre – og 140 kr.* eksklusivt i appen
Køb nu
4,9
Vurdering 4,86/5 Stjerner
(70)

Kérastase Spécifique Masque Rehydratant

Del produkt
Op til 2 gratisprøver med hver pakke Gratis retur op til 180 dage

Kérastase Spécifique Masque Réhydratant er en hårkur med gelestruktur, som er specielt udviklet til at opfylde behovene i længder og spidser, der er tilbøjelige til at blive tørre. Den lette formel har til formål at afbalancere hårets fugtniveau uden at tynge det ned. Efter påføring er håret lettere at rede ud og føles mærkbart glattere. Det har en silkeagtig glans og en blød fornemmelse, som kan gøre efterfølgende styling lettere. Sammensætningen er beriget med aminosyrer og ceramider. Mens aminosyrer er kendt som hårfibrenes byggesten, kan ceramider bidrage til en glattere håroverflade. Et strejf af mentol giver en forfriskende følelse under påføringen. Oplevelsen afrundes med en subtil duft, der kombinerer noter af Earl Grey-te, rosenessens og cedertræ.

  • Specielt til dehydrerede længder og spidser
  • Let gelekonsistens, der ikke tynger
  • Understøtter redbarhed og smidighed
  • Giver håret en silkeagtig glans
  • Formel med aminosyrer og ceramider
  • betegnelse

    Masque Rehydratant
  • Linje

    Spécifique
  • Supralinje

    Hårpleje
  • Varenr.

    286997
  • Anvendelsesområde

    Hår
  • egenskab

    fugtighedsgivende, plejende
  • Hårtype

    Tørt hår
  • hud

    alle hudtyper
  • Konsistens

    Gel
  • Produkttype

    Digel
Påfør i vasket, håndklædetørt hår. Lad det sidde i 5 minutter. Skyl ud.

AQUA / WATER / EAU, HYDROXYPROPYL STARCH PHOSPHATE, QUATERNIUM-87, STEARYL ALCOHOL, BEHENTRIMONIUM CHLORIDE, PROPYLENE GLYCOL, ISONONYL ISONONANOATE, CETYL ESTERS, CAPRYLYL GLYCOL, CAPRYLOYL GLYCINE, CANDELILLA CERA / CANDELILLA WAX / CIRE DE CANDELILLA, ISOPROPYL ALCOHOL, PHENOXYETHANOL, SODIUM HYDROXIDE, LINALOOL, LIMONENE, GERANIOL, CITRONELLOL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, 2-OLEAMIDO-1,3-OCTADECANEDIOL, CI 42090 / BLUE 1, CI 19140 / YELLOW 5, PARFUM / FRAGRANCE

I tilfælde af kontakt med øjnene, skyl straks grundigt.

Vores kunder siger om Spécifique

4,9
Vurdering 4,86/5 Stjerner
(70)
Kundevurdering
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Tilmeld dig nyhedsbrevet, og spar 115 kr.**
Prisbelønnet indkøb
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.1

5.457 Værdiansættelser

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Alle priser inkl. gældende momssats, alle forsendelsesomkostninger her
Det er ikke muligt at veksle til kontanter, kan ikke kombineres. 60 kr rabat ved en minimumsordre på 440 kr. 80 kr rabat ved en minimumsordre på 590 kr. 120 kr rabat ved en minimumsordre på 815 kr. Rabatten på 140 kr. fra en bestillingsværdi på 960 kr. gælder kun i parfumdreams appen. Gyldig til 17.09.2026, ikke gyldig for gavekort, Chanel, Dior, Gold Professional, Iräye, Lernberger Stafsing, Lolavie, Rituals, Sun Matters, Weleda Cell Longevity, Better World Fragrance House by Drake, ALQÉMI og artikler med mærket Luksus eller Skønhedsbutik. Offentliggørelse ikke tilladt. Parfümerie Akzente GmbH, VAT DE813307548 AG Stgt. HRB 581012
**Fra en bestillingsværdi på minimum 750 kr. i appen eller 525 kr. online. De nærmere rabatbetingelser finder du i dit personlige velkomstnyhedsbrev.