Få nyhedsbrevet, og spar op til 115 kr.**
5
Vurdering 5/5 Stjerner
(1)

Varenr. 1014199

Jardin BohèmeLes EssencesAmbre RoyalEau de Parfum Spray

Del produkt
Vores Højdepunkter
  • Forventet levering med GLS Icon
    Forventet levering med GLStor 30/07 til lør 01/08
  • Gratis Returfrag Icon
    Gratis ReturfragOp til 180 dage
  • Lave forsendelsesomkostninger Icon
    Lave forsendelsesomkostninger
  • Betalingsmetode Icon
    Betalingsmetode
Gratisprøver Icon Vælg op til 2 gratisprøver
Jardin Bohème Ambre Royal Eau de Parfum Spray fra Les Essences-serien er kendetegnet ved "flydende guld" - som rav stadig ofte kaldes i dag. Et hurtigt blik på flasken, som er helt dækket af gyldne farvenuancer "fra top til tå", eller rettere fra bunden til låget - ligesom andre dufte i Les Essences-serien. Den spændende, feminine og alligevel meget karakteristiske kvindeduft bruger forskellige orientalske, eksotiske og varme noter, hvor en særlig egenskab ikke bør gå upåagtet hen: Selvom Jardin Bohème Ambre Royal Eau de Parfum Spray er designet som en kvindeduft, gør den brug af forskellige syrlige og lidt tungere akkorder.

Dufte til kvinder, der tør og elsker eventyr

Topnoten åbner med en trio: safran, kanel og frangipani er lige så eksotiske, som de er varme, mens det navnkundige rav bruges i hjertenoten i Jardin Bohème Ambre Royal Eau de Parfum Spray fra Les Essences-serien. Rav kombineres med iris, før dameduften går over i krydret tobak, moskus og vetiver i basenoten. De forskellige dufte og akkorder skaber en umiskendelig, helt unik duftoplevelse, som med garanti vil blive husket.
  • Topnote

    amber, frangipani, iris, kanel, moskus, safran, tobak, vetiver
  • Mellemnote

    amber, frangipani, iris, kanel, moskus, safran, tobak, vetiver
  • Bundnote

    amber, iris, kanel, moskus, safran, tobak, vetiver
  • betegnelse

    Eau de Parfum Spray, Ambre Royal
  • Linje

    Les Essences
  • Supralinje

    Parfumer til kvinder
  • duftretning

    amber
  • Produkttype

    Spray
  • Anvendelsesområde

    Krop
Parfume, Extrait, Intense og Eau de Toilette sprayes på håndleddene og indersiden af albuerne, bagsiden af knæene, halsen og dekolletéen fra en afstand på ca. 30 cm, enten som spray eller med en forstøver.

Kom et stænk på en finger eller en vatpind og dup det på øreflipper, tindinger, håndled, knæhaser, décolleté, ankler og indersiden af albuerne.

Påfør dråber af olie bag ørerne, på håndleddene, i hårspidserne eller på tøjet.

Parfum Roll-on anvendes på håndled, hals, décolleté, knæhaser og indersiden af albuerne.
ALCOHOL DENAT.,PARFUM (FRAGRANCE), AQUA (WATER), COUMARIN

Brandfarlige væsker, kategori 1,2,3

Vores kunder siger om Les Essences

5,0
Vurdering 5/5 Stjerner
(1)
Kundevurdering
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Tilmeld dig nyhedsbrevet, og spar 115 kr.**
Prisbelønnet indkøb
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.2

5.441 Værdiansættelser

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
**Fra en bestillingsværdi på minimum 750 kr. i appen eller 525 kr. online. De nærmere rabatbetingelser finder du i dit personlige velkomstnyhedsbrev.