2
(1)
Vælg op til 2 gratisprøver
Se varemærket
Varenr. 898061
Hugo Boss BOSS BottledOud
Eau de Parfum Spray
oder direkt mit
Vores Højdepunkter
- Forventet levering med GLStir 10/03 til tor 12/03
- Gratis ReturfragOp til 180 dage
- Gratis forsendelse
- Betalingsmetode
Eau de Parfum Spray Oud fra serien BOSS BOTTLED fra HUGO BOSS er en charmerende tilgang til den mystiske, orientalske magi i det gamle Ægypten. Ifølge forskellige legender brugte den legendariske hersker Cleopatra duften af oud til at fortrylle sanserne. Mærket HUGO BOSS har genopdaget og anvendt den karakteristiske duft med den erotiske aura i produktserien BOSS BOTTLED. Denne Eau de Parfum Spray skaber en særligt langvarig og intensiv duftoplevelse, der gør, at du kan nyde den maskuline duft rigtig længe hver dag.
En særlig mandeduft fuld af mystik, elegance og maskulin friskhed
Eau de Parfum Spray Oud imponerer ikke kun med sin intensive, behagelige duft men også gennem flasken, som er typisk for serien BOSS BOTTLED fra HUGO BOSS. Et ædelt produkt skal trods alt også opbevares i en æstetisk emballage i bedste kvalitet. Den maskuline og lidt træagtige duftblanding er en moderne fortolkning af de klassiske, orientalske dufte. På en bundnote af oud, cypriol og sandeltræ udfolder krydderier såsom kanel, safran, nellike og labdanum sig i mellemnoten. I topnoten udfolder stærke citrusnoter, æble- og blommearomaer sig, og de tilføjer en behagelig friskhed til duftblandingen. Derved er denne elegante mandeduft ikke kun velegnet til arbejde og hverdag men også til vilde festnætter.betegnelse
Eau de Parfum Spray, OudLinje
BOSS BottledSupralinje
Boss Black dufte til mænd
For at en herreparfume virkelig skal komme til sin ret, sprøjtes den altid meget sparsomt og direkte på huden. Den valgte duft frigives hurtigt gennem kropsvarmen. Hvis du bruger en sprayflaske, skal afstanden være omkring 20 cm. Den fine spraytåge gnides ikke af og tørrer ind på huden. Da spraytågen stiger fra bunden og op, er huden altid parfumeret fra bunden og op. Ideelt set skal kroppen forberedes med en lugtfri bodylotion før parfumeringen. Duftstofferne i herreparfumen vil klæbe sig til lipiderne i lotionen og sikre en længerevarende duftoplevelse.
- Coty
- 14 rue du Quatre Septembre, FR-75002 Paris
- contact@cotyconsumeraffairs.com
Vores kunder siger om BOSS Bottled
2,0
(1)
Kundevurdering
Filter
Muhamed Nisic
14.04.2018
Er ikke en behagelig duft, meget stærk i begyndelsen
Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.
*Indeholder bedømmelser af internationale parfumdreams shops. Vurderinger kontrolleres ikke for ægthed




















