Kun i dag: Shop i Flash Sale med op til 60%* rabat
Se varemærket

Varenr. 1181708

Headspace SamlingMyrrhe

Eau de Parfum Spray
Del produkt
Vores Højdepunkter
  • Forventet levering med GLS Icon
    Forventet levering med GLSons 17/06 til fre 19/06
  • Gratis Returfrag Icon
    Gratis ReturfragOp til 180 dage
  • Lave forsendelsesomkostninger Icon
    Lave forsendelsesomkostninger
  • Betalingsmetode Icon
    Betalingsmetode
Gratisprøver Icon Vælg op til 2 gratisprøver

Myrrh Eau de Parfum Spray fra Headspace Collection er en komposition, der harmonisk kombinerer mineralske og krydrede noter. Duften åbner med den varme tilstedeværelse af Ceylon-kanel, som tilføjer en indbydende facet. Den karakteristiske note af ørkenmyrra udfolder sig i hjertet, hvis rene karakter får dybde af indonesisk patchouli. Basen afrunder duftoplevelsen med frankincense, cedertræ og ambroxan. Denne kombination skaber et træagtigt, men alligevel mineralsk indtryk, der minder om en solvarm klippe ved havet. Glasflaskens minimalistiske design understreger duftens moderne og klare karakter. Denne duft er udviklet af parfumeur Julien Rasquinet og er et sofistikeret valg for dem, der elsker ravkompositioner med flere lag.

  • Duftretning: Træagtig-mineralsk med ravnoter
  • Hovednote: Ceylon-kanel
  • Hjertenote: Ørkenmyrra, indonesisk patchouli
  • Basenote: røgelse, cedertræ, ambroxan
  • Karakter: Sofistikeret, meditativ og klar
  • Mellemnote

    Cedertræ, kanel, myrra, patchouli, røgelse
  • betegnelse

    Eau de Parfum Spray, Myrrhe
  • Linje

    Samling
  • Supralinje

    Unisex-dufte
  • duftretning

    aromatisk, træagtig
Parfume, Extrait, Intense og Eau de Toilette sprayes på håndleddene og indersiden af albuerne, bagsiden af knæene, halsen og dekolletéen fra en afstand på ca. 30 cm, enten som spray eller med en forstøver.

Kom et stænk på en finger eller en vatpind og dup det på øreflipper, tindinger, håndled, knæhaser, décolleté, ankler og indersiden af albuerne.

Påfør dråber af olie bag ørerne, på håndleddene, i hårspidserne eller på tøjet.

Parfum Roll-on anvendes på håndled, hals, décolleté, knæhaser og indersiden af albuerne.
Alcohol Denat., Parfum (Fragrance), Aqua (Water), Limonene*, BHT, Coumarin*, Alpha-isomethyl Ionone*, Citronellol*, Linalool*, Eugenol*, Geraniol*, Benzyl Benzoate*, Citral*, Cinnamal*, Benzyl Cinnamate*

Skriv den første anmeldelse for Samling

parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Abonner på nyhedsbrevet og få en kupon på 22%**
parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Alle priser inkl. gældende momssats, alle forsendelsesomkostninger her
Rabatten er allerede fratrukket varen direkte og gælder kun udvalgte varer. Kræver ikke kode. Gælder indtil 13.06.2026
** Du finder nøjagtige rabatbetingelser i dit personlige velkomst– nyhedsbrev