Giardino Benessere Titani Collection Ceo Extrait de Parfum

100 ml
19.830,00 kr / 1 l 17.847,00 kr / 1 l
Heraf moms
1.983,00 kr
Lave forsendelsesomkostninger
Leveringstid med GLS ons 28/10 til fre 30/10
Ceo Extrait de Parfum blev lanceret i 2023 og er en mangefacetteret tilføjelse til Titani-kollektionen fra det italienske mærke Giardino Benessere. Inspireret af den mytologiske figur Titan, som symboliserer det rationelle sind, udtrykker denne duft en balance mellem magt og raffineret elegance. Visuelt afspejles denne karakter i en rektangulær glasflaske i en glitrende metallisk limegrøn, der fremhæves af en skinnende sølvhætte. Duftprofilen åbner med en dynamisk topnote, der kombinerer frugtagtige essenser af brasiliansk appelsin, kalabrisk bergamot og siciliansk grapefrugt med blomsternuancer af bulgarsk rose og krydret Ceylon-kanel. Dette efterfølges af et komplekst midtpunkt, der kontrasterer friskheden fra italiensk mynte og kinesisk ingefær med dybden fra toscansk læder og Singapore-patchouli. Den langvarige finish leveres af en solid base, der kombinerer varme akkorder af bourbonvanilje, grå ambra og sudanesisk opoponax med jordagtig egetræsmos. Både mænd og kvinder kan bære denne extrait de parfum, da de omhyggeligt afbalancerede ingredienser udfolder sig uanset kønsnormer.
- Extrait de Parfum fra Titani Collection (lancering 2023)
- Unisexduft med en citrusblomstret og træagtig karakter
- Topnoter af appelsin, bergamot, kanel og rose
- Base af bourbonvanilje, ambra og egemos
- Metalliseret flaske i limegrøn med sølvhætte
Bundnote
Ambra, egemos, moskus, opoponaks, vanilje
Mellemnote
ingefær, jasmin, læder, mynte, patchouli, Solbær, storkenæb
Topnote
appelsin, bergamot, galbanum, grapefrugt, honning, kanel, lavendel, lime, rose
betegnelse
Extrait de Parfum, CeoLinje
Titani CollectionSupralinje
Unisex-dufteVarenr.
1155173duftretning
Grøn
Kom et stænk på en finger eller en vatpind og dup det på øreflipper, tindinger, håndled, knæhaser, décolleté, ankler og indersiden af albuerne.
Påfør dråber af olie bag ørerne, på håndleddene, i hårspidserne eller på tøjet.
Parfum Roll-on anvendes på håndled, hals, décolleté, knæhaser og indersiden af albuerne.
- Holdes væk fra varme, varme overflader, gnister, åben ild og andre antændelseskilder. Rygning forbudt. Hold beholderen tæt lukket. Træf foranstaltninger mod statisk elektricitet. Undgå indånding af pulver/røg/gas/tåge/damp/spray. Brug kun udendørs eller i et rum med god udluftning. Undgå udledning til miljøet. Søg lægehjælp. Hold under koldt vand [eller anvend våde omslag]. Fjern eventuelle kontaktlinser, hvis dette kan gøres let. Fortsæt skylning. Skyl forsigtigt med vand i flere minutter. Giftig for vandlevende organismer, med langvarige virkninger.
Fare
Meget brandfarlig væske og damp.
Opmærksomhed
Kan forårsage allergisk hudreaktion. Forårsager alvorlig øjenirritation.
- Tiziana Terenzi
- Via dei Faggi 101, IT-47842 San Giovanni in Marignano RN
- info@cereriaterenzi.com









