Birthday Special: Spar 8%* på næsten alt – og 13%* kun i appen!
Køb nu
4,3
Vurdering 4,31/5 Stjerner
(13)

GUERLAIN Les Légendaires Insolence Eau de Parfum Spray

GUERLAIN - Les Légendaires
Del produkt

75 ml

9.520,00 kr / 1 l

Heraf moms

714,00 kr

Veijl. pris 1.224,86 kr

Kan leveres straks

Lave forsendelsesomkostninger

Leveringstid med GLS tir 27/10 til tor 29/10

Op til 2 gratisprøver med hver pakke Gratis retur op til 180 dage

Som en del af Guerlains legendariske duftkollektion Les Légendaires præsenteres Insolence som et Eau de Parfum med en helt egen karakter. Den blomster-frugtige komposition er en hyldest til den feminine spontanitet og selvtillid. Den indledes med en frisk note af røde bær, der ledsages af violens pudrede aroma. I hjertet udfolder sig en blomsterbuket af elegant iris og delikat appelsinblomst, der giver duften en særlig dybde. Duftoplevelsen afrundes af en varm og fløjlsagtig base af tonkabønne, sandeltræ og et strejf af vanilje. Den ikoniske flakon, designet af George Chevalier, er med sin prop i form af et omvendt hjerte og det matte glas i en delikat lilla nuance et kunstværk i sig selv og minder om art nouveau-stilen.

  • Blomster-frugtagtig duft med pudrede accenter
  • Komposition af røde bær, violer, iris og tonkabønne
  • En kraftfuld og langvarig duftkarakter
  • Ikonisk flakon i art nouveau-design med »omvendt hjerte«-lukning
  • betegnelse

    Eau de Parfum Spray, Insolence
  • Linje

    Les Légendaires
  • Supralinje

    Parfumer til kvinder
  • Varenr.

    170575
Parfume, Extrait, Intense og Eau de Toilette sprayes på håndleddene og indersiden af albuerne, bagsiden af knæene, halsen og dekolletéen fra en afstand på ca. 30 cm, enten som spray eller med en forstøver.

Kom et stænk på en finger eller en vatpind og dup det på øreflipper, tindinger, håndled, knæhaser, décolleté, ankler og indersiden af albuerne.

Påfør dråber af olie bag ørerne, på håndleddene, i hårspidserne eller på tøjet.

Parfum Roll-on anvendes på håndled, hals, décolleté, knæhaser og indersiden af albuerne.
#06785 INGREDIENTS: ALCOHOL • PARFUM (FRAGRANCE) • AQUA (WATER) • ALPHA-ISOMETHYL IONONE • LINALOOL • ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE • LIMONENE • COUMARIN • BHT • BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE • BUTYLENE GLYCOL DICAPRYLATE/DICAPRATE • GERANIOL • CITRONELLOL • ISOEUGENOL • CITRAL • CITRIC ACID • METHYL 2-OCTYNOATE • BENZYL BENZOATE • BENZYL SALICYLATE • FARNESOL • BENZYL ALCOHOL • EUGENOL • DISODIUM EDTA • HYDROXYCITRONELLAL • CI 60730 (EXT.VIOLET 2) • CI 14700 (RED 4) • CI 19140 (YELLOW 5)

BRÆNDBAR

Vores kunder siger om Les Légendaires

4,3
Vurdering 4,31/5 Stjerner
(13)
Kundevurdering

Mehr Produkte zu dieser Marke

parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Abonner på nyhedsbrevet, og spar op til 115 kr.**
Prisbelønnet indkøb
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.1

5.467 Værdiansættelser

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Alle priser inkl. gældende momssats, alle forsendelsesomkostninger her
Det er ikke muligt at veksle til kontanter, ingen minimumsværdi for bestillinger, kan ikke kombineres. Rabatten på 13% gælder kun i parfumdreams appen. Gyldig til 26.10.2026, ikke gyldig for gavekort, adventskalendere, Chanel, Dior, Gold Professional, Iräye, Lernberger Stafsing, Lolavie, Rituals, Sun Matters, Weleda Cell Longevity, Better World Fragrance House by Drake, ALQÉMI og artikler med mærket Luksus eller Skønhedsbutik. Offentliggørelse ikke tilladt. Parfümerie Akzente GmbH, VAT DE813307548 AG Stgt. HRB 581012
**Fra en bestillingsværdi på minimum 750 kr. i appen eller 525 kr. online. De nærmere rabatbetingelser finder du i dit personlige velkomstnyhedsbrev.