- Dine fordele som premium-medlem.
10 % rabat på artikler
Prioriteret ekspreslevering
Gratis levering fra 150,00 kr
- Hjælp & Kontakt
Vores anbefaling til dig
Filter
Susanne H.
14.03.2019
Den bedste øjenbrynsplukker nogensinde. Jeg har brugt den i 40 år. Da den er meget langtidsholdbar, er prisen berettiget. Godt at vide, at den kan fås hos Parfümdreams.
Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.
*Indeholder bedømmelser af internationale parfumdreams shops. Vurderinger kontrolleres ikke for ægthed
Produktinformation
betegnelse
Automatisk pincet Epilmatic 9 cm,
Linje
Pincetter
Supralinje
Erbe
Den automatiske Epilmatic 9 cm pincet fra Becker Manicure er lavet af rustfrit stål og er det professionelle værktøj blandt pincetter. Tradition og innovation har været hjørnestenene i den certificerede producent fra Solingen i mange årtier. Siden grundlæggelsen i 1930 har virksomheden specialiseret sig i produktion af højkvalitetsinstrumenter til manicure, pedicure og kosmetik. Håndværk af høj kvalitet, topmoderne automatiseringsteknologi og traditionelt håndværk er de uerstattelige hjørnesten i den fremragende produktkvalitet.
Pincet til professionelle - præcisionsinstrumenter fra Becker Manicure
Pincetter af høj kvalitet er simpelthen uundværlige til intensiv og omfattende skønhedspleje, da de bruges til at fjerne splinter og plukke irriterende hår ud. Producenten tilbyder dig den rigtige pincet til enhver lejlighed takket være sit store udvalg. Epilmatic 9 cm automatisk pincet ligger godt i hånden og aflaster hånden med sin mekanisme. Den giver dig mulighed for at arbejde med præcision, og hvert enkelt hår fjernes med ensartet kraft. Dette reducerer hudirritation og små bumser betydeligt og forhindrer rødme af huden. Becker Manicure har været en anerkendt ekspert inden for skønhedsplejeredskaber af høj kvalitet i mere end 80 år. Derfor imponerer virksomhedens produkter med deres fremragende kvalitet og lange levetid.Producent
Becker Manicure GmbH & Co. KG
Friedrich-Wilhelm-Straße 18-22, DE-42655 Solingen