Hent appen, aktivér push-meddelelser, og få eksklusive deals!
StartClaus PortoSoapsClassicoDobbelt mandelmælk voksforseglet sæbe
Se varemærket

Varenr. 117164

Claus Porto Classico

Dobbelt mandelmælk voksforseglet sæbe
Del produkt
Vores Højdepunkter
  • Forventet levering med GLS Icon
    Forventet levering med GLStor 09/07 til lør 11/07
  • Gratis Returfrag Icon
    Gratis ReturfragOp til 180 dage
  • Lave forsendelsesomkostninger Icon
    Lave forsendelsesomkostninger
  • Betalingsmetode Icon
    Betalingsmetode
Gratisprøver Icon Vælg op til 2 gratisprøver
Double Almond Milk Wax Sealed Soap fra Claus Porto er et sandt mesterværk inden for sæbekunst. Håndlavet og individuelt forseglet med gylden voks, imponerer sæben fra Classico-serien ikke kun med sin visuelle æstetik, men også med sin rige, nærende formel og behagelige duft. Emballagen er inspireret af Belle Époque-stilen og har et klassisk flisemønster og historiske portugisiske bygninger. Mandelmælk er ikke bare en moderne in-drink. Den har længe været værdsat for sine hudplejende egenskaber og giver Claus Porto-sæben en behagelig sødlig duft.

Luksuriøs pleje lavet af mandelmælk

Ud over sin klassiske duft imponerer mandlen også med sine fugtgivende egenskaber. I kombination med pistacieolie giver den Double Almond Milk Wax Sealed Soap sin rige og silkeagtige formel, som nænsomt renser og fugter huden ved hver rensning. Den rensende base består af 100 % plantebaserede ingredienser. Den romantiske duftsammensætning i denne Classico-sæbe vil fortrylle dig: Noter af rose, viol, mandel og tonkabønne kærtegner din næse under den daglige rensning og fordyber dig i Belle Époque-æraen.
  • betegnelse

    Dobbelt mandelmælk voksforseglet sæbe
  • Linje

    Classico
  • Supralinje

    Soaps
  • egenskab

    Duftende, rensende
  • Konsistens

    Kompakt
  • Anvendelsesområde

    Hænder, Krop
Sæbe til mænd er normalt kendetegnet ved træagtige og harpiksagtige, friske eller læderagtige aromaer. Deres emballage er elegant, og der lægges stor vægt på bæredygtighed og tradition under produktionen. Sæberne til mænd skummes op med vand og renser hænderne og i nogle tilfælde også kroppen, ansigtet og håret.

Badesæberne er beriget med milde rensende stoffer og gør et afslappende bad endnu mere klassisk og minimalistisk, mens du nyder deres duft og skum.

Barbersæben skummes op i barberskålen med lidt vand. Når der er udviklet et fint skum med en vis stabilitet, påføres skummet i ansigtet med en barberkost.
Sodium Palmate, Sodium Palm Kernelate, Aqua (Water), Palm Acid, Parfum (Fragrance), Palm Kernel Acid, Sodium Chloride, Pistachio Vera Seed Oil, Glycerin, Tetrasodium EDTA, Tetrasodium Etidronate, Cl 77891 (Titanium Dioxide), Coumarin, Geraniol, Alpha-Isomethyl Ionone

Skriv den første anmeldelse for Classico

parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Tilmeld dig nyhedsbrevet, og spar 115 kr.**
Prisbelønnet indkøb
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.1

5.441 Værdiansættelser

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Alle priser inkl. gældende momssats, alle forsendelsesomkostninger her
**Fra en bestillingsværdi på minimum 750 kr. i appen eller 525 kr. online. De nærmere rabatbetingelser finder du i dit personlige velkomstnyhedsbrev.