Spring loading ... Beauty Sale med -22%*
0
Vurdering 0/5 Stjerner
(0)
Se varemærket

Varenr. 1170800

BULLFROG ElementsEarth

Eau de Toilette Spray
Del produkt

Vores Højdepunkter

  • Forventet levering med GLS Icon
    Forventet levering med GLSons 18/03 til fre 20/03
  • Gratis Returfrag Icon
    Gratis ReturfragOp til 180 dage
  • Gratis forsendelse Icon
    Gratis forsendelse
  • Betalingsmetode Icon
    Betalingsmetode
Gratisprøver Icon Vælg op til 2 gratisprøver

Elements-kollektionen fra BULLFROG er dedikeret til de fire grundlæggende kræfter i naturen, og ElementsEarth Eau de Toilette Spray indfanger jordens essens. Denne komposition har til formål at fortolke stabilitet og jordforbindelse olfaktorisk. Duften åbner med friske citrusnoter af mandarin, appelsin og bitter grapefrugt. Denne forfriskende start flyder jævnt over i en krydret hjertenote. Det er her, eksotiske krydderier og markant Sichuan-peber møder blomsteraccenter fra afrikansk rosengeranium. En varm base af forskellige træsorter afrunder duften og giver den sin karakteristiske, langvarige finish. Designet understreger visuelt konceptet med en gennemsigtig glasflaske, der afslører den lysegule væske. En brun etiket med et tegnet klippemotiv og den sorte hætte fuldender looket. Denne duft er fremstillet i Italien og står for en harmonisk kombination af friskhed og varme.

  • Duftfamilie: En afbalanceret blanding af træagtige og citrusagtige noter.
  • Topnoter: Friske toner af mandarin, appelsin og bitter grapefrugt.
  • Hjertenote: Krydret samspil mellem sichuanpeber, eksotiske krydderier og afrikansk rosengeranium.
  • Basenote: Varme, jordagtige trænoter for en solid finish.
  • Design: 100 ml glasflaske med etiket med stenmotiv, fremstillet i Italien.
    • betegnelse

      Eau de Toilette Spray, Earth
    • Linje

      Elements
    • Supralinje

      Dufte til mænd
    For at en herreparfume virkelig skal komme til sin ret, sprøjtes den altid meget sparsomt og direkte på huden. Den valgte duft frigives hurtigt gennem kropsvarmen. Hvis du bruger en sprayflaske, skal afstanden være omkring 20 cm. Den fine spraytåge gnides ikke af og tørrer ind på huden. Da spraytågen stiger fra bunden og op, er huden altid parfumeret fra bunden og op. Ideelt set skal kroppen forberedes med en lugtfri bodylotion før parfumeringen. Duftstofferne i herreparfumen vil klæbe sig til lipiderne i lotionen og sikre en længerevarende duftoplevelse.
    ALCOHOL DENAT. (SD ALCOHOL 39C), PARFUM (FRAGRANCE), AQUA (WATER), ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, CITRAL, CITRONELLOL, LIMONENE, GERANIOL, HEXYL CINNAMAL, HYDROXYCITRONELLAL, LINALOOL

    Vores kunder siger om Elements

    0,0
    Vurdering 0/5 Stjerner
    (0)
    Kundevurdering
    *Indeholder bedømmelser af internationale parfumdreams shops. Vurderinger kontrolleres ikke for ægthed
    parfumdreams
    • Facebook
    • Instagram
    • Tik Tok
    • Youtube
    • Pinterest
    • LinkedIn
    Abonner på nyhedsbrevet og få en kupon på 22%**
    Prisbelønnet indkøb
    Trustpilot Trustpilot Score

    Trustscore 4.2

    5.424 Værdiansættelser

    parfumdreams App
    • Parfumdreams auf Google Play
    • Parfumdreams im App Store
    *Alle priser inkl. gældende momssats, alle forsendelsesomkostninger her
    Rabatten er allerede fratrukket varen direkte og gælder kun udvalgte varer. Kræver ikke kode. Gælder indtil 15.03.2026
    ** Du finder nøjagtige rabatbetingelser i dit personlige velkomst– nyhedsbrev