Armani Ansigtsmakeup
Neo Nude A-BlushVores Højdepunkter
- Forventet levering med GLStir 16/12 til tor 18/12
- Gratis ReturfragOp til 180 dage
- Gratis forsendelse
- Betalingsmetode
En antydning af farve for en naturlig finish - det er Neo Nude A-Blush fra Armani. Den lette, vandbaserede formel smelter ubesværet sammen med huden og skaber en subtil farve på kinderne. Den flydende tekstur er nem at påføre og blende uden at tynge den ned. Takket være den præcise applikator med den bløde spids kan produktet påføres præcist og jævnt. Farveintensiteten kan justeres efter ønske, fra et blødt skær til et mere udtryksfuldt resultat. Finishen ser altid frisk ud og giver teinten en sund glød. A-Blush er designet til at føles behagelig på huden og integreres problemfrit i ethvert makeup-look.
- Letvægts, vandbaseret formel
- Nem påføring og blanding
- Justerbar farveintensitet
- Præcis applikator med blød spids
- For en frisk, naturlig finish
betegnelse
Neo Nude A-BlushLinje
AnsigtsmakeupSupralinje
Make-uphud
normal hudegenskab
BetonendeKonsistens
TyktflydendeProduktpris
acetonfri, Amoniakfri, Egnet til følsom hud, Laktosefri, parabenfri, paraffinfri, Sulfatfri, Uden mikroplast, Uden olieholdige indholdsstoffer, Uden spor af nødderProdukttype
Stift med applikatorstavAnvendelsesområde
AnsigtEffekt
LysendeDækkeevne
LetFinish
Glitter, naturlig, strålende
Der kræves ingen særlige forholdsregler ved brug af dette produkt under normale eller rimeligt forudsigelige forhold.
- GIORGIO ARMANI PARFUMS
- 14, RUE ROYALE, FR-75008 PARIS
- fragen@loreal-group.com
Vores kunder siger om Ansigtsmakeup
Sylvie F.
20.03.2023
Desværre har blushen konsistens som en lipgloss og fordeler sig derfor dårligt. Emballagen er også ugunstig, fordi produktet lægger sig i bunden.
Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.
Tanja N
10.06.2020
Mega!!! Blushen har eksisteret i et stykke tid, men jeg ville aldrig have den, fordi jeg havde så mange fordomme. Til sidst købte jeg den alligevel. Jeg har farve nr. 30, som ser virkelig orange ud i flasken. Selv hvis man lægger 2 dupper på kinden. Men så tager man en pensel og fordeler farven. Og det ser så naturligt ud. Den giver teinten en glød. Ansigtet ser friskt ud. Det ser ud, som om man rødmer over det hele. Jeg kommer ikke til at bruge andre blushere igen. Jeg vil teste andre farver for at se, om de alle ser lige så godt ud!
Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.
Heidemarie Müller
13.02.2020
Blødheden i denne blush er uovertruffen! Den fordeler sig vidunderligt med fingerspidserne - måske ikke så godt på meget fedtede overflader. Den bedste blush, jeg nogensinde har brugt!
Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.
Ute R.
11.02.2019
Meget let blusher, der er nem at blande, subtil farve, dejlig frisk finish. Perfekt til sommer og til rejser
Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.
Kvinde
Vores anbefaling til dig

Wella
Fixing
Super Set Finishing Spray ultra strong
75,00 kr 67,50 kr
- 56,25 kr
- 50,63 kr
- 75,00 kr
- 67,50 kr

Armani
Ansigtsmakeup
Luminous Silk Cheek Tint
390,00 kr 351,00 kr
- 292,50 kr
- 263,25 kr
- 390,00 kr
- 351,00 kr




















