Nuxe Sun
Sun oil face & body SPF 50
Vores Højdepunkter
- Forventet levering med GLStir 18/11 til tor 20/11
- Gratis ReturfragOp til 180 dage
- Gratis forsendelse
- Betalingsmetode
Produktinformation
Godt for huden og verdenshavene
. Påfør Nuxe Face & Body SPF 50 Sun Oil generøst på huden før solbadning. Undgå øjenområdet. Aktive ingredienser som rosmarin- og risekstrakt samt E-vitamin hjælper med at beskytte mod for tidlig, UV-induceret aldring af huden og bekæmpe frie radikaler. Det indeholdte johannesbrødpulver hjælper dig også med at opnå en meget smuk og langvarig solbrunhed. Den beroligende solpleje er velegnet til alle hudtyper, også følsom eller meget lys hud. Den sofistikerede Sun Oil-formel er testet på marine alger og bakterier og hjælper med at beskytte havene.Anvendelse
Indholdsstoffer
Producent
Vores kunder siger om Sun
Katja M.
22.03.2024
Duften er til at dø for ;), konsistensen er også god, den fordeler sig godt. Sidste sommer havde jeg sollotionen, som også var fantastisk, men for klistret til mig med hensyn til påføring. Jeg er glad for olien og kan næsten ikke vente på sommeren.
Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.
Kvinde
Ava
08.09.2023
Som med sololien med SPF 30 er der tale om den sædvanlige gode kvalitet, pleje og pålidelige beskyttelse. Jeg bruger den højere SPF 50 til følsomme områder som dekolleté og ryg. Olien dufter vidunderligt af appelsinblomst, tiaré og vanilje. Solbrændingen er meget smuk og holder længe. Sprøjtehovedet fungerer også pålideligt på hovedet. Et naturligt behageligt solplejeprodukt.
Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.
Kvinde
























