Varenr. 1231258
MCM ANIMAL COLLECTIONDARLING DOXIE
Eau de Parfum SprayVores Højdepunkter
- Forventet levering med GLStor 09/04 til lør 11/04
- Gratis ReturfragOp til 180 dage
- Gratis forsendelse
- Betalingsmetode
MCM DARLING DOXIE Eau de Parfum Spray fra MCM COLLECTION er garanteret visuelt sød: Den søde lille hund, der holder de dyrebare essenser i flasken, vil helt sikkert ikke kun tiltrække sig opmærksomhed på badeværelset, men også skabe forbløffede ansigter. Den virkelige hemmelighed bag denne parfume, som er helt indpakket i guld, ligger i flasken, hvor den bliver krydret, blomsteragtig og naturlig. Den lille hund har også en anden betydning: I MCM DARLING DOXIE Eau de Parfum Spray symboliserer den venskab, loyalitet og kærlighed. Præcis hvad disse søde firbenede venner repræsenterer for os mennesker.
Lavet i Italien - parfume med en beroligende duftMCM-KOLLEKTIONEN har altid været bygget op omkring et bestemt tema: Denne gang er det ro. Vi kan ofte ikke få nok af det, især ikke i voksenalderen. Og det er en god ting, for livet behøver ikke altid at være vildt og eventyrligt, nogle gange vil man bare gerne hygge sig på sofaen derhjemme eller i haven - med eller uden sin firbenede ven. MCM DARLING DOXIE Eau de Parfum Spray fra MCM COLLECTION udtrykker dette gennem en beroligende duft med ylang ylang-ylang og kamille som de dominerende noter. En parfume, der skaber zen-øjeblikke, og ikke kun for hundeejere.
Topnote
citron, Muskatnød, peber
Mellemnote
kamille, storaks, Ylang-Ylang
Bundnote
Cedertræ, sandeltræ, vetiver
betegnelse
Eau de Parfum Spray, DARLING DOXIELinje
ANIMAL COLLECTIONSupralinje
Unisex-dufteduftretning
blomsteragtig, krydret, træagtigProduktpris
Uden dyreforsøg, VeganProdukttype
FlaskeAnvendelsesområde
Dekolletage, Hals, Hår, Krop
KUN TIL EKSTERN BRUG ADVARSEL: BRANDFARLIG
Opmærksomhed
Brandfarlig væske og damp.
- Inter Parfums Italia SLR
- Piazza della Repubblica 6, IT-50123 Florence
- cosmetovigilance@interparfumsinc.com
Vores kunder siger om ANIMAL COLLECTION
Vores anbefaling til dig
Det er ikke muligt at veksle til kontanter. Kan ikke kombineres med andre kampagner. Gyldig til 06.04.2026, ikke gyldig for udsalgsvarer, gavekort og artikler med mærket Luksus eller drogerie. Ingen minimumsværdi for bestillinger. Offentliggørelse er ikke tilladt. Parfümerie Akzente GmbH, VAT DE813307548 AG Stgt. HRB 581012
- Handelsbetingelser
- Kolofon
- Databeskyttelse
- Cookie Indstillinger
- © 2026 Parfümerie Akzente GmbH












