Få nyhedsbrevet, og spar 22%**
StartLaliqueParfumer til kvinderL'AmourEau de Parfum Vaporisateur
5
Vurdering 5/5 Stjerner
(1)

Lalique L'Amour

Eau de Parfum Vaporisateur
Del produkt
Kan leveres straks
Varenr.

Vores Højdepunkter

  • Forventet levering med GLS Icon
    Forventet levering med GLStor 18/12 til lør 20/12
  • Gratis Returfrag Icon
    Gratis ReturfragOp til 180 dage
  • Gratis forsendelse Icon
    Gratis forsendelse
  • Betalingsmetode Icon
    Betalingsmetode
Gratisprøver Icon Vælg op til 2 gratisprøver
Lalique L'amour Eau de Parfum Vaporisateur: Denne parfume er en sensuel hyldest til den opgående sols land og en fejring af kvindelighed. Da designerne udformede forstøveren, blev de inspireret af René Laliques uhæmmede kreativitet, som blandt andre kreative mesterværker designede fire storslåede glasdøre til det japanske kejserpalads.

Duften

afspejler kvinders rige sensualitet lige så klart og mangefacetteret som den reflekterende overflade på en sommersø på en drømmende junieftermiddag. De frodige dufte af tuberose, gardenia og jasmin hviler på en blid, men krydret base af cedertræ og moskusekstrakter. Lette og flygtige rosenakkorder, et strejf af neroli og æterisk bergamot svæver ovenover. Samlet dom: Med Lalique L'amour Eau de Parfum Vaporisateur køber du en duft til kvinder, der hylder din kvindelighed på en både klar og subtil måde.
  • Topnote

    bergamot, neroli, rose
  • Mellemnote

    gardenia, jasmin, tuberose
  • Bundnote

    ceder, moskus
  • betegnelse

    Eau de Parfum Vaporisateur
  • Linje

    L'Amour
  • Supralinje

    Parfumer til kvinder
  • karakter

    feminin, sanselig
  • duftretning

    blomsteragtig
  • Produktpris

    acetonfri, Amoniakfri, Egnet til følsom hud, Glutenfri, Ikke-komedogen, Laktosefri, Palmeoliefri, parabenfri, paraffinfri, Pigment- og farvestoffri, silikonefri, Sulfatfri, Uden ftalater, Uden mikroplast, Uden olieholdige indholdsstoffer, Uden spor af nødder, Vegan
Parfume, Extrait, Intense og Eau de Toilette sprayes på håndleddene og indersiden af albuerne, bagsiden af knæene, halsen og dekolletéen fra en afstand på ca. 30 cm, enten som spray eller med en forstøver.

Kom et stænk på en finger eller en vatpind og dup det på øreflipper, tindinger, håndled, knæhaser, décolleté, ankler og indersiden af albuerne.

Påfør dråber af olie bag ørerne, på håndleddene, i hårspidserne eller på tøjet.

Parfum Roll-on anvendes på håndled, hals, décolleté, knæhaser og indersiden af albuerne.
ALCOHOL DENAT. , PARFUM (FRAGRANCE) , AQUA (WATER) , BHT , HYDROXYCITRONELLAL , BENZYL SALICYLATE , LIMONENE , LINALOOL , ALPHA-ISOMETHYL IONONE , CITRONELLOL , CITRAL , GERANIOL , ISOEUGENOL , BENZYL BENZOATE

Vores kunder siger om L'Amour

5,0
Vurdering 5/5 Stjerner
(1)
Kundevurdering

Diana A.

Vurdering 5/5 Stjerner

22.07.2015

Meget god duft, kan varmt anbefales.

Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.

Kvinde

*Indeholder bedømmelser af internationale parfumdreams shops. Vurderinger kontrolleres ikke for ægthed
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Abonner på nyhedsbrevet og få en kupon på 22%**
Prisbelønnet indkøb
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.2

5.329 Værdiansættelser

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
* Alle priser inkl. gældende momssats, alle forsendelsesomkostninger her
** Du finder nøjagtige rabatbetingelser i dit personlige velkomst– nyhedsbrev