Spar 22%* til dit uimodståeligt smukke look
Anvend rabat
3,7
Vurdering 3,67/5 Stjerner
(3)
Se varemærket

Varenr. 1206949

Hugo Boss BOSS The ScentMagnetic

Eau de Parfum Spray
Del produkt

Vores Højdepunkter

  • Forventet levering med GLS Icon
    Forventet levering med GLSfre 06/03 til man 09/03
  • Gratis Returfrag Icon
    Gratis ReturfragOp til 180 dage
  • Gratis forsendelse Icon
    Gratis forsendelse
  • Betalingsmetode Icon
    Betalingsmetode
Gratisprøver Icon Vælg op til 2 gratisprøver

BOSS The Scent Magnetic Eau de Parfum Spray fra Hugo Boss er en intens og fængslende genfortolkning af den velkendte klassiske duft. Kompositionen, der blev lanceret i 2023, udfolder et fascinerende samspil af kontraster, hvor aromatiske, frugtagtige og læderagtige noter skaber en særlig dualitet. Den åbner med den eksklusive maninka-frugt, hvis tilstedeværelse bevidst er blevet intensiveret til denne duft, og møder den forfriskende krydrethed fra pink peber. I hjertet af kreationen udfolder der sig et samspil mellem lavendel og en sofistikeret klidabsolut, som giver duften en særlig tekstur og dybde. Basenoten forankrer duften med varmen fra en sort vaniljeekstrakt og jordnær vetiver, hvilket resulterer i et slående, langvarigt indtryk. Kompositionen er indfanget i en elegant, rund flaske i dyb sort, toppet med en isguldhætte.

  • Duft: Aromatisk, frugtagtig, læderagtig
  • Karakter: En intens nyfortolkning med kontrasterende noter
  • Særligt kendetegn: Intensiveret maninka-frugt i topnoten
  • Base: Sort vaniljeekstrakt og vetiver
  • Bundnote

    vanilje
  • betegnelse

    Eau de Parfum Spray, Magnetic
  • Linje

    BOSS The Scent
  • Supralinje

    Boss Black dufte til mænd
  • duftretning

    amber, frugtagtig , læderagtig
For at en herreparfume virkelig skal komme til sin ret, sprøjtes den altid meget sparsomt og direkte på huden. Den valgte duft frigives hurtigt gennem kropsvarmen. Hvis du bruger en sprayflaske, skal afstanden være omkring 20 cm. Den fine spraytåge gnides ikke af og tørrer ind på huden. Da spraytågen stiger fra bunden og op, er huden altid parfumeret fra bunden og op. Ideelt set skal kroppen forberedes med en lugtfri bodylotion før parfumeringen. Duftstofferne i herreparfumen vil klæbe sig til lipiderne i lotionen og sikre en længerevarende duftoplevelse.
ALCOHOL DENAT., PARFUM/FRAGRANCE, AQUA/WATER/EAU, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, LINALOOL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, LIMONENE, COUMARIN, OCTOCRYLENE, BHT, CINNAMAL, CITRAL, GERANIOL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, FD&C RED NO. 4 (CI 14700), FD&C YELLOW NO. 5 (CI 19140), FD&C BLUE NO. 1 (CI 42090)

Vores kunder siger om BOSS The Scent

3,7
Vurdering 3,67/5 Stjerner
(3)
Kundevurdering

Bashar B.

Vurdering 1/5 Stjerner

30.11.2023

Jeg købte denne parfume, og kvaliteten var dårlig😡.

Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.fi.

Kvinde

Anoniem -

Vurdering 5/5 Stjerner

09.06.2023

Meget dejlig duft, plus at produktet er billigere her end hos konkurrenterne.

Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.nl.

Uli S.

Vurdering 5/5 Stjerner

09.03.2023

Meget behagelig, frisk og langtidsholdbar duft, perfekt til foråret.

Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.

*Indeholder bedømmelser af internationale parfumdreams shops. Vurderinger kontrolleres ikke for ægthed
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Abonner på nyhedsbrevet og få en kupon på 22%**
Prisbelønnet indkøb
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.2

5.423 Værdiansættelser

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Alle priser inkl. gældende momssats, alle forsendelsesomkostninger her
Det er ikke muligt at veksle til kontanter. Kan ikke kombineres med andre kampagner. Gyldig til 04.03.2026, ikke gyldig for udsalgsvarer, gavekort og artikler med mærket Luksus eller drogerie. Ingen minimumsværdi for bestillinger. Offentliggørelse er ikke tilladt. Parfümerie Akzente GmbH, VAT DE813307548 AG Stgt. HRB 581012
** Du finder nøjagtige rabatbetingelser i dit personlige velkomst– nyhedsbrev