Midnight Deals: -22%* på Beauty Highlights
4,8
Vurdering 4,83/5 Stjerner
(6)
Se varemærket

Varenr. 683511

Nobile 1942 Classic CollectionLa Danza delle Libellule

Eau de Parfum Spray
Del produkt

Vores Højdepunkter

  • Forventet levering med GLS Icon
    Forventet levering med GLSman 13/04 til ons 15/04
  • Gratis Returfrag Icon
    Gratis ReturfragOp til 180 dage
  • Gratis forsendelse Icon
    Gratis forsendelse
  • Betalingsmetode Icon
    Betalingsmetode
Gratisprøver Icon Vælg op til 2 gratisprøver

La Danza delle Libellule fra Nobile 1942 forfører dine sanser! Lad dig hypnotisere af en forførende duft. Eau de parfum-sprayen kærtegner sjælen og transporterer dig til drømmenes land. Et land så smukt som et eventyr. Dufte så skønne, som kun en kunstnerisk hånd kan kombinere dem. En sammensætning af æble, bergamot, cedertræ, moskus, kanel, sød vanilje og kokosnød venter på dig. Topnoterne af æble og bergamot definerer duften, efterfulgt af hjertenoterne af kanel og cedertræ og fuldendt af kokosnød, vanilje og moskus i basenoterne.

Nobile 1942, La Danza delle Libellule legemliggør værens lethed

Ingen andre end Umberto Nobile er ansvarlig for disse duftkreationer fra Nobile 1942. Han forbandt simpelthen grundlæggelsesåret med sit navn og grundlagde modigt en ny virksomhed i et af de vanskelige år. Nobile blev inspireret til denne duft af en melodi fra skuespillet "Dance of the Dragonflies". Den udtrykker lethed, men også lidenskab, varme og passion. Derfor er duften La Danza delle Libellule i Eau de Parfum Spray en af verdens yndlingsdufte til kvinder.

  • Topnote

    æble, bergamot
  • Mellemnote

    kakao, kanel
  • Bundnote

    Cedertræ, moskus, vanilje
  • betegnelse

    Eau de Parfum Spray, La Danza delle Libellule
  • Linje

    Classic Collection
  • Supralinje

    Collections
  • duftretning

    gourmand
Parfume, Extrait, Intense og Eau de Toilette sprayes på håndleddene og indersiden af albuerne, bagsiden af knæene, halsen og dekolletéen fra en afstand på ca. 30 cm, enten som spray eller med en forstøver.

Kom et stænk på en finger eller en vatpind og dup det på øreflipper, tindinger, håndled, knæhaser, décolleté, ankler og indersiden af albuerne.

Påfør dråber af olie bag ørerne, på håndleddene, i hårspidserne eller på tøjet.

Parfum Roll-on anvendes på håndled, hals, décolleté, knæhaser og indersiden af albuerne.
ALCOHOL DENAT. * PARFUM, AQUA, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Citral, Cinnamal, Benzyl Benzoate

brandfarlig

Vores kunder siger om Classic Collection

4,8
Vurdering 4,83/5 Stjerner
(6)
Kundevurdering
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Abonner på nyhedsbrevet og få en kupon på 22%**
Prisbelønnet indkøb
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.2

5.427 Værdiansættelser

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Alle priser inkl. gældende momssats, alle forsendelsesomkostninger her
Det er ikke muligt at veksle til kontanter. Kan ikke kombineres med andre kampagner. Gyldig til 09.04.2026, ikke gyldig for udsalgsvarer, gavekort og artikler med mærket Luksus eller drogerie. Ingen minimumsværdi for bestillinger. Offentliggørelse er ikke tilladt. Parfümerie Akzente GmbH, VAT DE813307548 AG Stgt. HRB 581012
** Du finder nøjagtige rabatbetingelser i dit personlige velkomst– nyhedsbrev