Everyday Beauty, Everyday Deals – spar 22%*
0
Vurdering 0/5 Stjerner
(0)
Se varemærket

Varenr. 397449

Nesti Dante Firenze Dei Colli Fiorentini

Tuscan Lavender Shower Gel
Del produkt
Vores Højdepunkter
  • Forventet levering med GLS Icon
    Forventet levering med GLSlør 23/05 til ons 27/05
  • Gratis Returfrag Icon
    Gratis ReturfragOp til 180 dage
  • Lave forsendelsesomkostninger Icon
    Lave forsendelsesomkostninger
  • Betalingsmetode Icon
    Betalingsmetode
Gratisprøver Icon Vælg op til 2 gratisprøver

Det italienske mærke Nesti Dante producerer Dei Colli Fiorentini Tuscan Lavender Shower Gel ved hjælp af traditionelle sæbefremstillingsmetoder direkte i Firenze. Denne shower gel er kendetegnet ved den karakteristiske, blomsteragtige duft af lavendel, som olfaktorisk minder om de store bakker i Toscana. Formlen bruger ingredienser af naturlig oprindelse, herunder ægte Lavandula Angustifolia-ekstrakt, til at rense huden. I kombination med vand skabes et fyldigt skum, som skånsomt kan fjerne smudspartikler uden at efterlade en tør fornemmelse på hudens overflade. Den omhyggeligt afbalancerede sammensætning indeholder også glycerin og citronsyre, som kan hjælpe med at få huden til at se smidig ud efter badet. Dette veganske produkt undgår konsekvent brug af parabener, mineralske olier, mikroplast eller animalske ingredienser. Sulfater som SLS er heller ikke med på ingredienslisten. Den praktiske 300 ml-flaske gør det nemt at dosere til den daglige kropshygiejne og er designet til brug på alle hudtyper.

  • Vegansk formel uden parabener og mikroplast
  • Indeholder naturligt lavendelekstrakt (Lavandula Angustifolia)
  • Traditionelt fremstillet i Firenze, Italien
  • Velegnet til brug på alle hudtyper
  • Mildt rensende egenskaber med blødt skum
  • betegnelse

    Tuscan Lavender Shower Gel
  • Linje

    Dei Colli Fiorentini
  • Supralinje

    Sæbe og shower gel
AQUA, SODIUM COCETH SULFATE, SODIUM CHLORIDE, PARFUM : NESTLAV 1 - GIVAUDAN ( Coumarin, Geraniol, d-Limonene, Linalool, Citronellol , Citral ), LAVANDULA ANGUSTIFOLIA FLOWER EXTRACT, GLYCERIN, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, C.I. 60730 (Extra Violet 2)

Vores kunder siger om Dei Colli Fiorentini

0,0
Vurdering 0/5 Stjerner
(0)
Kundevurdering
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Abonner på nyhedsbrevet og få en kupon på 22%**
Prisbelønnet indkøb
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.2

5.433 Værdiansættelser

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Alle priser inkl. gældende momssats, alle forsendelsesomkostninger her
Det er ikke muligt at veksle til kontanter. Kan ikke kombineres med andre kampagner. Gyldig til 23.05.2026, ikke gyldig for udsalgsvarer, gavekort og artikler med mærket Luksus eller drogerie. Ingen minimumsværdi for bestillinger. Offentliggørelse er ikke tilladt. Parfümerie Akzente GmbH, VAT DE813307548 AG Stgt. HRB 581012
** Du finder nøjagtige rabatbetingelser i dit personlige velkomst– nyhedsbrev