Travel light: Spar 20 %* på essentielle ferieprodukter nu
Anvend rabat

Menu

0 (0)

Afnan 9 Collection9 PM Rebel Eau de Parfum Spray

Del produkt
Kan leveres straks
Varenr.
oder direkt mit
Visa LogoApplePay LogoKlarna – Betal om 30 dage (faktura) LogoMasterCard LogoPayPal Logo
  • Køb På konto
  • Levering inden for 2-3 dage
0,0
0
Kundevurdering
*Indeholder bedømmelser af internationale parfumdreams shops. Vurderinger kontrolleres ikke for ægthed

Produktinformation
Topnote Icon
Topnote
æble, ananas, mandarin
Mellemnote Icon
Mellemnote
Cedertræ, egemos, vanilje
Bundnote Icon
Bundnote
amber, karamel, moskus
betegnelse
Eau de Parfum Spray, 9 PM Rebel
Linje
9 Collection
Supralinje
Samlinger
Anvendelsesområde
Dekolletage, Hals, Krop

Den velduftende 9 PM Rebel Eau de Parfum Spray fra parfumehuset Afnan er en del af 9 Collection-serien, som er meget populær blandt både mænd og kvinder. Den udsøgte 9 PM Rebel-duft er kendetegnet ved en frugtagtig topnote med rene nuancer af ananas. Syrligt cedertræ, krydret egemos og sød vanilje følger i hjertenoten. Den forfriskende duftpyramide ender i basenoten med kostbar ambra og moskus samt træ og fin karamel. Denne energigivende unisex-duft udfolder sine mange aromaer på huden som et fyrværkeri. Blandingen af frugtagtige, jordagtige og cremede noter gør denne parfume til en allrounder til enhver årstid.

Luksuriøs 9 PM Rebel Eau de Parfum Spray fra 9 Collection-linjen fra Afnan til mænd og kvinder

Så snart du åbner den flade, rektangulære flaske med parfumen fra Afnan-mærket, frigives de forførende duftnoter. Flakonens form symboliserer 9 Collection-serien. 9 PM Rebel Eau de Parfum Spray er let at skelne fra de andre dufte, fordi parfumen skinner gennem det gennemsigtige glas i en intens rød nuance. Hættens design i form af en tyk kugle er også særlig smuk.

Anvendelse
Parfume, Extrait, Intense og Eau de Toilette sprayes på håndleddene og indersiden af albuerne, bagsiden af knæene, halsen og dekolletéen fra en afstand på ca. 30 cm, enten som spray eller med en forstøver.

Kom et stænk på en finger eller en vatpind og dup det på øreflipper, tindinger, håndled, knæhaser, décolleté, ankler og indersiden af albuerne.

Påfør dråber af olie bag ørerne, på håndleddene, i hårspidserne eller på tøjet.

Parfum Roll-on anvendes på håndled, hals, décolleté, knæhaser og indersiden af albuerne.
Indholdsstoffer
Benzyl Alcohol,Citral,Geraniol,Coumarin,D-Limonene,Linalool.
Advarsler
GHS07

Opmærksomhed

Kan forårsage allergisk hudreaktion.

Producent
BJUTIP a. s.
Tyršova 1182, CZ-644 42 Modřice
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn

Abonner på nyhedsbrevet og få en kupon på 22%**

parfumdreams App

  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store

** Du finder nøjagtige rabatbetingelser i dit personlige velkomst– nyhedsbrev